Bone FireFox-In 20 Deri 30 % Ma Te ShpejT

Shko poshtë

Bone FireFox-In 20 Deri 30 % Ma Te ShpejT

Mesazh  carrti prej Mon Sep 29, 2008 1:41 pm

1.
kTu Ku E ShenojM Linkun e shkrum about:config
Edhe/
Kqyr Qayt Ne List Gjani Qeto

network.http.pipelining
network.http.proxy.pipelining
network.http.pipelining.maxrequests

Ngat Jon Qaty kur Te Gjani T'paren kqyrni Qaty dikun osht edhe e dyTa

2.

Bone "network.http.pipelining" to "true"

Bone "network.http.proxy.pipelining" to "true"

Bone "network.http.pipelining.maxrequests" Ne Naj Numer Pershembull 30. Kjo D/M/Th Me Ba 30 Kerkesa Ne 1.

3.

Kliko Me Tastin E DjathT dikun Qaty ne Faqe Dhe Shko New-> Integer.
Emeroo Qitja Emrin "nglayout.initialpaint.delay" Edhe Ok Edhe value Bone "0".

Dhe Ju ShpejTohet 20 Deri ne 30 %
avatar
carrti
Admin

Numri i postimeve : 21
Join date : 28/09/2008
Age : 25

Shiko profilin e anëtarit http://besart-e.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi