si ta rrisim shpejttsin e rrjetit

Shko poshtë

si ta rrisim shpejttsin e rrjetit

Mesazh  bongo prej Mon Sep 29, 2008 2:28 pm

kjo punon nese e keni rrjetin asdl pa limit

E hapni notepad nese nuk e din dikush ku osht notepadi osht te start

Kur ta hapni e shenoni kete kod:

REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Tcpip\Parameters]
"GlobalMaxTcpWindowSize"=dword:0000ffff


Pastaj hyni file save as.. edhe e runi ne formatin .reg psh 456.reg kur ta shenoni 456.reg

e ruani ne desktop save dhe pastaj klikoni te 456.reg edhe tanaj klikoni Yes edhe ok

Mund ta rrit rrjetin 5 herë më shumë
avatar
bongo
Admin

Numri i postimeve : 12
Join date : 29/09/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi